Otevíráme brány

OTEVÍRÁME BRÁNY!

První otvírací víkend na hradě byl spíše ve znamení přípravy hradu než samotných návštěvníků. Ačkoliv první příchozí se objevili před branami hned v sobotu v 10:05 🙂 celkem jich za víkend prošlo branou 32 a to české, německé a ruské národnosti.

Ovšem hrad ještě stále vypadal jako opuštěné vosí hnízdo. Naštěstí hned v pátek dorazily dvě pracovní party. První pod vedením “Uřvaného” Jirky čítajíc ( Kubu Hulcra, kubu Šilera, Láďu Šandora a Ivetku)  Ti vynosili lavice a stoly na nádvoří, nanosili dřevo, pálili papíry, odvozili kolečka s hlínou a jiné silácky náročné práce. Ivetka se vzorně věnovala blýskání a pucování vytrínek, vytírání, zametání a zvelebování chodby před pokladnou.

Druhá skupinka dorazila s Vencou Kubiskem ( byla to Martina, Šimon Fuksa a Tereza Rinská). Ti zametli hrad od půdy až po sklepení, naštípali dříví, pomohli odstěhovat přebytečný nábytek z některých komnat, kamna ve mlýně a vysbírali odpadky od zastávky a celou cestu k hradu. Dívčí část skupinky pak vycídila kapličku, hodovnu a utřela snad všechen prach po hradě… 🙂

Mnohokrát děkujeme za pomoc!

Comments are closed.