• Ne. Dub 21st, 2024

Horní hrad „Hauenštejn“

hrad a zámek ze 13. století

Otevíráme brány

Byhradní čeládka

Bře 12, 2012

OTEVÍRÁME BRÁNY!

První otvírací víkend na hradě byl spíše ve znamení přípravy hradu než samotných návštěvníků. Ačkoliv první příchozí se objevili před branami hned v sobotu v 10:05 🙂 celkem jich za víkend prošlo branou 32 a to české, německé a ruské národnosti.

Ovšem hrad ještě stále vypadal jako opuštěné vosí hnízdo. Naštěstí hned v pátek dorazily dvě pracovní party. První pod vedením „Uřvaného“ Jirky čítajíc ( Kubu Hulcra, kubu Šilera, Láďu Šandora a Ivetku)  Ti vynosili lavice a stoly na nádvoří, nanosili dřevo, pálili papíry, odvozili kolečka s hlínou a jiné silácky náročné práce. Ivetka se vzorně věnovala blýskání a pucování vytrínek, vytírání, zametání a zvelebování chodby před pokladnou.

Druhá skupinka dorazila s Vencou Kubiskem ( byla to Martina, Šimon Fuksa a Tereza Rinská). Ti zametli hrad od půdy až po sklepení, naštípali dříví, pomohli odstěhovat přebytečný nábytek z některých komnat, kamna ve mlýně a vysbírali odpadky od zastávky a celou cestu k hradu. Dívčí část skupinky pak vycídila kapličku, hodovnu a utřela snad všechen prach po hradě… 🙂

Mnohokrát děkujeme za pomoc!