• Ne. Kvě 19th, 2024

Horní hrad „Hauenštejn“

hrad a zámek ze 13. století

Areál Plešivec

  • Home
  • Areál Plešivec

Hledáte-li místo, kde si můžete odpočinout, kochat se nádhernou přírodou, ale také se pořádně

pobavit, vydejte se na vrchol Plešivec u Abertam v Krušných horách. Sami, s partnerem či partnerkou, s dětmi, s přáteli – každý si tu užije dle libosti.

Areál Plešivec

ADRENALINOVÝ PARK

Pokud hledáte vzrušení, přijdete si na své v adrenalinovém parku s mnoha atrakcemi, na kterých můžete otestovat svou odvahu, protáhnout tělo a zažít pocity, kterých se vám v běžném životě nedostane. Pokud jste sportovně založení, neměli byste vynechat lanové centrum, ve kterém mezi stromy ve výškách od 4 do 12ti metrů nad zemí překonáváte různé překážky – prolézačky, přejezdy, sítě, lávky a mosty. Pokud s vámi přijedou děti, nemusí vám závidět. K dispozici je totiž i dětské lanové centrum,v němž si užijí kopec zábavy.

Opravdového návalu adrenalinu se ale dočkáte při 16ti metrovém volném pádu. Pohled na zem pod vámi z takové výšky je sám o sobě vzrušující a krok do prázdného prostoru pod plošinou, na které budete v tu chvíli stát, je testem odvahy pro každého.

Silný dojem si odnesete i z obří houpačky. Během chvilky zažijete dva naprosto rozdílné pocity – nejprve velké přetížení ve spodní části trajektorie a poté kratičký okamžik stavu beztíže na konci zhoupnutí. Příslovečnou třešničkou na dortu je fakt, že na houpačce spolu mohou být dvě osoby zároveň. Prožívat takové okamžiky společně s blízkým člověkem je úžasný zážitek, na který budete dlouho vzpomínat.

V areálu ale naleznete i atrakce pro méně otrlé. Příkladem může být bungee trampolína, na které se můžete vtělit do role cirkusových akrobatů a provádět prvky, které v běžném životě netrénovaný člověk nezvládne. Velmi vysoké skoky, jednoduchá i dvojitá salta vpřed i vzad, záleží jen na vaší fantazii a odvaze. Kdo by raději začal na něčem ještě jednodušším, může vyzkoušet klasickou trampolínu s průměrem 4,3 metru. Skákání a hopsání na ní je čirou zábavou jak pro děti, tak dospělé.

Milovníci cyklistiky určitě ocení možnost vypůjčit si horská kola a vydají se na projížďku po cestách, které vedou jak hlubokými lesy, tak i otevřenou krajinou s nečekaně krásným pohledem na přírodní krásy Krušných hor. Alternativou je potom sjezd na terénních koloběžkách, pro které je připraveno několik tras. Po dokončení sjezdu se ale nemusíte trmácet zpět po vlastních, rádi pro vás přijedeme a odvezeme zpět na Plešivec.

wellness

HORSKÝ HOTEL

Na vrcholu Plešivce je posazen krásný horský hotel, nabízející nejenubytování s krásným výhledem na Krušné hory. V hotelu je také restaurace s vynikající kuchyní a po dni plném akce, nebo jako zaslouženou odměnu po pracovním vypětí všedního života, si můžete dopřát prvotřídní relaxaci v příjemném wellness centru.

Součástí hotelu je také 16 metrů vysoká rozhledna z roku 1895, z jejíhož vrcholu se vám naskytne nádherný pohled na Krušné hory a jejich nejvyšší vrchol Klínovec i německý Fichtelberg, Doupovské hory, Slavkovský les, města Jáchymov, Ostrov, Karlovy Vary a mnoho dalších zajímavých míst, které možná znáte, ale z ptačí perspektivy si o nich uděláte nový obrázek.

TURISTIKA V KRUŠNÝCH HORÁCH

Z Plešivce se můžete vydat po množství turistických stezek vedoucích krásnou přírodu Krušných hor, užívat si na nich nádherných výhledů na krajinu a poznávat nepřeberné množství historicky zajímavých míst. Čekají na vás muzea, naučné stezky, unikátní ekosystémy, neobvyklé přírodní útvary a další zajímavosti, která si jistě zaslouží vaši návštěvu.

JAK SE NA PLEŠIVEC DOSTANETE?

hotelMožností je hned několik. Turisté se mohou vydat pěšky po zelené stezce, vedoucí z Abertam, nebo po modré z Jáchymova či Perninku. Do všech těchto městeček se pohodlně dostanete vlakem či autobusem přímo z Karlových Varů.

Dva kilometry od Plešivce je navíc autobusová zastávka, kam vás po dohodě rádi odvezeme. A pokud upřednostňujete dopravu vlastním vozem, dostanete se po silnici až před hotel, kde je k dispozici parkoviště.

Krušné hory jsou krásné místo a stojí za to ho poznat. Areál Plešiveck tomu dává skvělou příležitost, která je navíc obohacena o nezvykléatrakce jak pro velké, tak pro malé. V tomto jedinečném prostoru si můžete odpočinout od každodenního shonu, udělat něco pro své zdraví, obohatit život o nevšední zážitky a nabrat sílu a energii na čerstvém horském vzduchu.