• Čt. Čvc 18th, 2024

Horní hrad „Hauenštejn“

hrad a zámek ze 13. století

Rodinné zážitky

  • Home
  • Rodinné zážitky

soukromé akceHistorický areál hradu a zámku Horní hrad poskytuje rozličné možnosti pro zpříjemnění Vašeho volného času či k uskutečnění zábavních, kulturních, společenských a mnohých dalších akcí.

Nemusíte být prosperující firma, ani hotelový komplex, aby jste si mohli propůjčit některé z hradních komnat. Ceny ušité na míru pro každého. Zažijte něco nového při oslavě narozenin, při setkání s přáteli, na svatbě,  při ochutnávce vín, dobývání věže ve zbroji a s dělovou koulí v ruce. Nevšední romantické prostředí starého šlechtického sídla a jeho proměny během rozsáhlé obnovy nesoucí se v duchu motta „JAK SE STAVÍ HRAD“ pro ně skýtají neopakovatelnou a jinde nedostupnou kulisu.

Rádi Vám na objednávku zajistíme profesionálně připravený hlavní nebo doplňkový program přizpůsobený Vašim přáním a požadavkům.

Nabízíme rovněž pronájem části hradu, popřípadě celého areálu, které lze využít k uspořádání vlastní akce.
Věříme, že příjemné zázemí, vstřícnost, flexibilita a jedinečná atmosféra hradu a zámku přispějí k Vaší plné spokojenosti. Těšíme se na setkání s Vámi na Horním hradě.

Pokud máte zájem uspořádat soukromou akci, kontaktujte nás prosím emailem nebo telefonicky.

VYBERTE SI Z DOPROVODNÉHO PROGRAMU

Pouliční divadlo Viktora Braunreitera nevšedním způsobem oživí Vaši prohlídku hradu, hravým a názorným způsobem Vás v nadsázce seznámí s mezníky naší historie a formou mnoha divadelních výstupů rozehraje úsměv na Vašich tvářích. S ním se po boku nudit nebudete (3 500,- Kč; dvě pohádky o trvání 20 – 30 minut).
Přednáška o vzácné užovce stromové a jejím nejsevernějším výskytu při toku Ohře a na Horním hradě Vám připraví členové občanského sdružení Zamenis (500,- Kč; 50 – 60 minut).

Spolek šermířů Darkness, Jednota panská nebo Duellanti připraví 3 hodinový blok ukázek šermu, přednese o historických zbraních, uspořádá miniškolu šermu nebo vypálí z historických děl – s možností vše si vyzkoušet (Cena: Darkness 3.500,- Kč, Jednota panská, Duellanti 5.500,- Kč).

Besedu o sokolnictví s letovými ukázkami dravců (Penthea, o.s.)  – během 2 hodinového bloku Vás poutavě seznámí s životem cca 20 druhů dravců, které s sebou přivezou (5.000,- Kč)

Kejklířské vystoupení, workshop s možností vyzkoušet si jednotlivé žonglérské náčiní nebo magickou noční ohnivou show zajistí Ohnivé divadlo Ignis (4 000,- Kč; 1 – 2 hodinový blok).

 Náš mistr lukostřelec Dan Krejčí vás uvede do tajů střelby z luku i kuše, kterých sebou přiveze hned několik druhů. Zadrnčení tětivy, svist šípu a trefa „do černého“ vás rozpálí tak jako kdysi královské lovčí… (2 500,- Kč; 120 minutový a delší blok).

Nezapomenutelným zážitkem je ukázka práce kováře. Mistr kovář předvede ukázky ze svého dávného řemesla. Jak není lehké perlíkem bít v kovadlinu si poté také můžete sami vyzkoušet (40,- Kč na osobu, 30 – 45 minut – minimální počet 15 osob).

♦ Tip ♦

Horní hrad je perfektním místem pro výtvarné kurzy. Najdete zde vhodná témata pro kresbu či malbu krajiny, přírodnin a architektury. Najdou se zde prostory i pro práci s keramickou hlínou, či jiné větší projekty.

 NABÍDKA PROGRAMŮ KE STAŽENÍ – ZDE