• Út. Čvn 25th, 2024

Horní hrad „Hauenštejn“

hrad a zámek ze 13. století

AKTUÁLNĚ PRÁVĚ NYNÍ !

  • Home
  • AKTUÁLNĚ PRÁVĚ NYNÍ !

SYMPOZIUM UMĚLECKÝCH ŘEMESEL NA HORNÍM HRADĚ!
Po celý týden od 29. června do 7.července, přijďte, uvidíte!

Prodejní výstava krásných obrazů Daniela Bárty v kapli na Horním hradě

Umělecké Sympozium na Horním hradě od 29.6. po celý týden, doporučujeme, nenechte si ujít! 👏

NOČNÍ PROHLÍDKA HRADU!

Přijďte navštívit Botanickou zahradu – arboretum na Horním hradě, teď je ten správný čas!

NOCOVÁNÍ NA VĚŽI !!! HRADNÍ SPANÍ POD HVĚZDAMI ! OBLÍBENÉ I JAKO DÁRKOVÝ POUKAZ !

Dopřejte si jedinečný romantický zážitek – přespání na naší hradní věži. Nejlépe v den, kdy „padají hvězdy“. Takových dní je během roku celá řada. Nejznámější jsou PERSEIDY v srpnu, ale máme i dubnové LYRIDY, květnové ETA-AQUARIDY, říjnové ORIONIDY a pro drsňáky s něžným srdcem i listopadové (Leonidy), prosincové (Geminidy) či novoroční (Kvadrantidy). Na rok máte až 80 šancí… A vůbec, pohled na oblohu nerušený světelným smogem civilizace je u nás překrásný kdykoli.
Objednejte včas! Na jednu noc věž přijme jen jednu (maximálně čtyřčlennou) skupinu. Vaše pohodlí zajistí měkké podložky o síle 6 cm (podlaha věže je rovná). Spacáky si doneste vlastní – s odpovídajícími tepelnými vlastnostmi. Toalety a sprchy jsou dostupné v paláci. Při nepřízni počasí lze sestoupit ke spánku o patro níže, do věže, případně získat nocleh v některé z hradních komnat, bude-li volno. K dokonalému zážitku můžete přiobjednat také piknikový košík s vínem či medovinou, pohárky a pochutinami.
Cena za přespání na věži pro dvě osoby je 1800,- Kč + pobytové vstupné 300,- Kč /osobu a doporučujeme k tomu snídani 140,- Kč/osobu. Cena za neobyčejný zážitek je nevyčíslitelná. A přesto jej můžete darovat! Poukaz na Hradní spaní pod hvězdami vám rádi připravíme a po uhrazení zašleme.
Objednané nocování si lze vybrat kdykoliv během roku a v případě nepřízně počasí ho přesunout do hradních apartmánů.

HAUENŠTEJN – HRAD PRO SVOBODNÉ DUŠE! Máme po celý rok denně otevřeno (ve všední den předem volejte)

HAUENŠTEJN – HRAD PRO SVOBODNÉ DUŠE!
Taky nemilujete zdlouhavé výklady a obří plstěné papuče na prohlídkách? Tak to vám u nás nehrozí. Horní hrad je DOOPRAVDY otevřen celý rok a vy se po něm můžete pohybovat podle své chuti.
Najdete tu informační tabule, které číst můžete, ale nemusíte. V pokladně vám dají papírového průvodce v několika jazycích. A pro hravé duše tu máme zábavnou prohlídku „Zachraňte s námi hrad“. Tucet jejích stanovišť si musíte v areálu najít, poznáte je podle výrazné žluté barvy. A pak už můžete plnit úkoly pro permoníky nebo řešit hádanky pro dámy a rytíře. A když nám na konci odnesete do pokladny svůj námět v anketě, co byste si na hradě přáli, vyměníme jej za malý dáreček.

Máme nové ceny medoviny, takže pokud hledáte vhodný dárek, nebo si chcete dát dobrou medovinu, můžete si vybrat a objednat na mailu hradni.celadka@hornihrad.cz, nebo telefonu 774 055 529 (včetně sms nebo WhatsApp) a 777 028 820.

srdíčko 170,- Kč

standardní kulatá půllitrovka 260,- Kč

kostka / mešita (tedy 0,7) 420,- Kč

1L hranatá s tlustým špuntem 480,-

1,5 L jedno jaká lahev 890,- Kč

2,0L džbánek 990,- Kč

HORNÍ HRAD MÁ NOVÉ MODERNÍ APARTMÁNY A TĚŠÍ SE NA VÁS!
Cena ubytování je 300,- Kč – 600,- Kč na osobu/noc. V případě zájmu Vám zapůjčíme lůžkoviny za 100,- Kč/osobu.

Nabízíme nyní 6 + 12 + 12 + 12 (+3) lůžek ve čtyřech apartmánech s vlastním sociálním zázemím, s el. vytápěním, pro zamilované dvojice, rodiny s dětmi, školy, party, prostě každého, kdo ocení ubytování v romantickém prostředí středověkého hradu. A k tomu nabízíme 5 + 14 + 15 lůžek ve třech apartmánech původních, celkem 79 lůžek pro unavené pocestné 👍.

Rekonstrukce podkroví, i celé vstupní brány, jde do finále. Vděčíme za ni darovaným prostředkům od Darky a Jirky Vodrážkových za které MOC děkujeme!
Na tyto práce jsme nezískali žádnou dotaci a spolufinancovali jsme je i z našich vlastních prostředků které jsme si vydělali provozem hradního areálu. Budeme velmi rádi, když nás podpoříte tím, že se přijedete ubytovat, dobře najíst a napít a také něco hezkého u nás prožít!
A to ať už jednotlivě, rodinně, nebo skupinově.
Případně nám můžete pomoci zafinancovat nějakou další část oprav v rozlehlém areálu…

V době 6 týdnů jarních prázdnin máme denně 10-17 otevřeno! A botanická zahrada už začíná kvést!👍

Originální Hornohradská medovina různých příchutí v originálních lahvích! Můžete si vybrat a objednat na mailu hradni.celadka@hornihrad.cz, nebo telefonu 774 055 529 (včetně sms nebo WhatsApp) a 777 028 820.

Romantická příroda Horním hradě – přijďte se podívat, máme otevřeno! 👍

Jako téměř jediný hrad v tomto období máme stále otevřeno! Tak neváhejte, čeká na vás prohlídka hradu z 13 století, kouzlo přírody v lokalitě Krásný les a také klobása, steak, káva a medovina pro zahřátí! (foto Petr Woska)

Skupinové pobyty na Horním hradě!

Schloss Oberhau und Gruppenaufenthalte!