• Čt. Čvc 18th, 2024

Horní hrad „Hauenštejn“

hrad a zámek ze 13. století

Pronájem částí hradu

  • Home
  • Pronájem částí hradu

pronájmyHistorický areál hradu a zámku Horní hrad poskytuje rozličné možnosti pro zpříjemnění Vašeho volného času či k uskutečnění zábavních, kulturních, společenských a mnohých dalších akcí.

Nevšední romantické prostředí starého šlechtického sídla a jeho proměny během rozsáhlé obnovy nesoucí se v duchu motta „JAK SE STAVÍ HRAD“ pro ně skýtají neopakovatelnou a jinde nedostupnou kulisu. Rádi Vám na objednávku zajistíme profesionálně připravený hlavní nebo doplňkový program přizpůsobený Vašim přáním a požadavkům. Nabízíme rovněž pronájem části zámku, popřípadě celého areálu, které lze využít k uspořádání vlastní akce.

Věříme, že příjemné zázemí, vstřícnost, flexibilita a jedinečná atmosféra hradu a zámku přispějí k Vaší plné spokojenosti. Těšíme se na setkání s Vámi na Horním hradě.

STŘEDOVĚKÁ HODOVNA – 
vybavená dobová hradní hodovna, kde vám doslova na míru připravíme příjemné posezení s dobrou krmí, stylovou obsluhou, či šermířským, kejklířským i hudebním vystoupením. (s kapacitou cca 50 osob) v ceně jsou zahrnuty svíce / louče / otopové dřevo / elektrické osvětlení, úklid a odvoz odpadků z akce, koordinátor akce aj.)

VYHLÍDKOVÁ VĚŽ a ZASTŘEŠENÉ PÓDIUM – ostatní části zámku, například všechna tři nádvoří (vzájemně oddělená hradními budovami, uzavřená nerušená prostředí; hlavní nádvoří umožňuje rovněž posezení u otevřeného ohniště; pro exteriérové akce v nepříznivém počasí lze zajistit zahradní stan), pódium na hlavním nádvoří (koncerty apod.), galerie dřevěných plastik,velké podkrovní prostory vhodné pro turistickou formu přenocování, ale i
aktivity různého typu.

CELÝ OBJEKT ZÁMKU VČETNĚ ZÁMECKÉ KAPLE A ARBORETA – s bohatou kolekcí domácích i zahraničních dřevin a rostlin a s vyhlídkou na hrad a široké údolí Ohře. Celý zámecký areál včetně rozlehlého parku (50 hektarů) zahrnuje rybníčky, kamenné mostky, vyhlídkový altán a četné průhledy do hornohradského údolí.

Pronájem je myšlen na jednu akci o maximální délce jednoho dne či noci.V případě vícedenní akce je na každý další den poskytována sleva 40%. Vytápění: hradní hodovnu (i jiné zámecké prostory) lze v chladnějším počasí vytopit velkým naftovým mobilním topným zařízením, cena se pohybuje podle délky použití, resp. spotřeby topného média)