• Čt. Čvc 18th, 2024

Horní hrad „Hauenštejn“

hrad a zámek ze 13. století

OFFLINE 2009 – ET NETERA

Jednou z využívaných možností, jak pomoci hradu a přitom zažít něco zajímavého, jsou kombinované brigády a zážitkové akce. Taková se konala i 4.-6. září 2009, nesla pro mnohé nepochopitelný název Offline a zúčastnili se jí zaměstnanci společnosti Et Netera.

My (tedy rozumějte hradní pán a další stálí přátelé hradu, kteří už skoro mají za ušima inventární čísla a hromadně si říkáme „hradní čeládka“) jsme s jejím průběhem byli náramně spokojeni, ale mnohem důležitější bude svědectví lidí zvenčí – samotných účastníků akce. Přenechme tedy slovo Janu Pastyříkovi z Et Netera.

Offline 2009

10. 09. 2009, Autor: JPa

Offline je akce, na kterou se těšíme dlouho dopředu. Vždy se hezky pobavíme a něco nového poznáme. Jakou adrenalinovou zábavu však zvolit v době krize, aby byla dostatečně vzrušující, nezapomenutelná, a přitom nás moc nestála? Nakonec jsme vybrali tu největší – fyzickou práci.

Et neteru vždy lákaly projekty, které jsou něčím zvláštní a jsou výzvou. Když jsme se proto dozvěděli, že v pohraničí koupil před několika lety jeden blázen ruinu hradu a snaží se jí dát dohromady, neváhali jsme a rozhodli se mu pomoci.

A tak první pátek v září nasedla padesátičlenná skupina lidí, zvyklých se živit hlavně hlavou a prsty na klávesnici, s lehkou obavou do autobusu a vyrazila směrem na západ….

…..

…Čas se ale nachýlil a my museli domů. Odjížděli jsme s pocitem dobře odvedené práce. Na hrad se však pravděpodobně ještě někdy vydáme.

Fotografie Pavel Pola (www.pavelpola.cz) a Petr Šulc.

Zbytek článku a další snímky najdete na stránkách společnosti ET NETERA, konkrétně pod tímto odkazem.