• Pá. Čvn 14th, 2024

Horní hrad „Hauenštejn“

hrad a zámek ze 13. století

Kohezivní výjezd

Byhradní čeládka

Zář 25, 2009

Ve druhém týdnu tohoto školního roku 2009/2010 se uskutečnil dvoudenní, kolektivní, kohezivní výjezd žáků šesté třídy z Otovic, na překrásné místoHorní Hrad.

Výjezd byl zaměřen na vybudování pozitivních vztahů při přechodu na druhý stupeň ZŠ, seznámení se spolužáky a vytvoření spolupracujícího kolektivu.

Po příjezdu nás čekalo skromné, leč čisté a suché ubytování v podkroví hradu.Stačilo si vzít jen spacák a polštářek.

Skvělá, historie znalá průvodkyně Eliška, nás provedla po hradě a seznámila nás s dávnou minulostí a legendami hradu. Také nám byla po celé dva dny plně nápomocna a ochotně obsloužila žáky v zrenovované kase pohlednicemi, turistickými známkami a jinými suvenýry.

K doplnění vzdělávacího programu také přispěli členové sdružení ZAMENIS, o.s. v čele s Radkou Musilovou, kteří si pro nás po předchozí domluvě připravili zhruba dvouhodinový blok o vzácné, leč v této lokalitě vídané, užovce stromové.

Noc na hradě byla strhující. Po vyprávění o různých bájných bytostech, viděných na Horním Hradě, byla připravena stezka odvahy, vedoucí z nádvoří k hradní kapli. Zde se žáci podepsali na pergamen a vrátili zpět.

Stravování na hradě jsme si zajistili s pomocí hradních pánů Pavla a Dity, kteří nám dali k dispozici veškeré nádobí, udírnu a ohniště (bylo nám také nabídnuto, že hradní paní sama uvaří, ale zvládli jsme to sami).

Kouzelné prostředí Horního Hradu, jeho přilehlého arboreta a lesů, skýtalo odpočinek,  uvolnění a sportovní vyžití pro všechny účastníky výjezdu a pomohlo překonat počáteční ostych z neznámého.

Rádi se na Horní Hrad opět podíváme a ruku k dílu přiložíme. Mnohokrát děkujeme za skvělý zážitek.

Třídní učitelka  Marie Horváthová, ZŠ Otovice, Karlovy Vary