• Ne. Kvě 19th, 2024

Horní hrad „Hauenštejn“

hrad a zámek ze 13. století

 
 

17. 10. 14 – 21 hod a 18. 10. 10 – 17 hod

 

Vážení přátelé a příznivci Horního hradu. Bohužel jsme nuceni vám oznámit zrušení kulturní akce Pod palbou, která se měla konat dne 17.10. 2020, jenž měla být velkolepým zakončením letošní hradní sezony. S ohledem na znovuvyhlášení nouzového stavu a zpřísněním stávajících omezení kulturních aktivit nejsme schopni akci uspořádat při dodržení všech opatření. Pro tuto událost budeme hledat náhradní termín. Věříme, že akci uspořádáme za vlídnější situace a na hradě se opět potkáme v klidnějších dobách. Sledujte naše stránky, ať vám nic neunikne a buďte zdrávi 🤝

👍

Areál hradu je prozatím stále otevřen a hrad je přístupný individuálním prohlídkám, stejně tak i ubytování 🏠

‼️Covid info: Situaci ohledně zpřísnění opatření či vyhlášení nouzového stavu bedlivě sledujeme a operativně reagujeme na vývoj protipandemických opatření.

V současné době jsou na hradě dodržována nejpřísnější opatření.

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak jinak ukončit hradní, tak trochu mimořádnou sezonu, nežli mimořádnou akcí tohoto roku s pořádným rachotem?

facebook

Přijďte si užít podzim Krušných hor na náš hrad. Po dva dny budou opět k vidění desítky šermířských skupin a jejich souboje; například Bohemica Sanguis, Fechtýři, Darkness, Dies Mortis, Savioli, Páni z Kostomlat, skupina historických tanců Srdcové eso, škola práskání bičem a další. Kromě toho se můžete těšit na ukázky historických palných zbraní, zažijte na vlastní ušní bubínky, jak hřmí dělo! Sobotní program opět doplní představení pro děti, jako například Pohádka o prasátku Arturovi v podání Divadla dětí Karlovy Vary.
Program bude průběžně doplňován.

Doporučení: Své psí miláčky ponechte doma, neb by se jim program nemusel zcela líbit.

Čas události se může zlehka měnit, tak nás sledujte  😉 Čas události byl změněn.