• Pá. Čvn 14th, 2024

Horní hrad „Hauenštejn“

hrad a zámek ze 13. století

CHVÁLA MEDU – BOHATÝ PROGRAM – I PRO DĚTI – již tuto sobotu 6.8.

Byhradní čeládka

Srp 1, 2022

Chvála medu

Již sedmnáct let spolupořádá Pracovní společnost nástavkových včelařů CZ, z. s., na Horním hradě u Ostrova nad Ohří (okr. Karlovy Vary) akci Chvála medu. Letošní ročník se koná v sobotu 6. srpna 2022 od 10 do 17 hodin. Horní hrad, zasazený do svahů Krušných hor, nabízí kromě prohlídky vlastního působivého areálu také možnost návštěvy historického zrekonstruovaného arboreta.

Odborný program

10:00 nádvoří: Včelí produkty a lidské zdraví (Ing. Petr Texl, redakce Moderní včelař)

11:00 hodovna: Kvalitativní znaky medu z pohledu laboratorní i včelařské praxe

(Ing. Vojtěch Kružík, Ph.D., Ústav konzervace potravin, VŠCHT Praha)

13:00 nádvoří + arboretum: Život včel v brtích a komentovaná procházka k brtím

(Ing. Petr Texl)

15:00 nádvoří: Včelí produkty a lidské zdraví (Ing. Petr Texl)

Společenský program

Zatímco včelařský program odborně připravuje PSNV-CZ, hradní pán Pavel Palacký se se svým týmem zaměřuje na společenskou část dění. Pro děti to jsou pohádky a různé zajímavé aktivity. Na nádvoří budou stánky s občerstvením, medovým pivem, medovinou, včelařskými potřebami, medem, voskem a dalšími věcmi od včel a pro včely. K dobré pohodě přispěje country kapela Poslední vagón.

PSNV-CZ, z. s., otevře na svém stánku poradnu pro začínající včelaře. Kromě časopisu Moderní včelař budou v prodeji publikace vydané PSNV-CZ včetně III. svazku učebnice Včelařství. Nebude chybět prosklený úl s živými včelami, ražba včelařské mince a další zajímavosti ze života medonosek.

Chvála medu je ideálním cílem celodenního rodinného výletu s dětmi, pro příznivce včelařství, odborníky na druhové medy, historii a v neposlední řadě také pro milovníky přírodních zahrad. Včelaři po dobře zodpovězené odborné otázce budou mít nižší vstupné. Všechny srdečně zvou pořadatelé.