• Ne. Dub 21st, 2024

Horní hrad „Hauenštejn“

hrad a zámek ze 13. století

Velikonoční brigáda

Byhradní čeládka

Dub 4, 2010

VELIKONOČNÍ BRIGÁDA

Oslavit Velikonoce netradičně pomocí hradu přijel klan Hejlíků, skauti z Teplic a kamarádi Joxera z Chomutova. K radosti celého hradního osazenstva přijel i Hroch a Maley Hroch.

Velikonoční prodloužený víkendy láká na hrad pokaždé různorodé pomocníky. Tentokrát to bylo 12 skautů a skautek z Teplic pod vedením Šneka a Myšky. Až do neděle pomáhali na pastvinách pálit nově vymícené kusy louky a sázet nové vysokokmenné odrůdy hrušní a jabloní. Jirka s Vencou si nechtěli nechat ujít pondělní pomlázku, vyšupat skautky, které v neděli večer odjížděly domů a tak se snažili přesunout pondělí na neděli. Skautky se s tím nemínily smířit jen tak a chlapce na oplátku kropily vodou. Jen vnímavý hradní návštěvník byl jistě překvapen probíhající taškařicí.

Hrad podpořit také přijela rodina Hejlíkova a jejich kamarádi v počtu hojném. Jako obvykle opanovali stodolu a pracovali do úmoru. Lexa nařezal a rozštípal dřevo snad i na příští zimu, ale to nevadí! 😉 Pod vedením Hanky bylo shrabáno celičké Arboretum, což překvapilo Kubu. Saša s kamarádkou zas umyly všechna okna na půdě a že je jich tam požehnaně! V neděli pak klan Hejlíků pracoval ve Mlýně pospolu a musím říct, že Mlýn prokouknul.

Duky, Maley Hroch a další si hráli se sněhem a odklidili jej za zadní bránu. A protože jsou Velikonoce nesmělo se zapomenout na pomlázky, kluci je pletli na nádvoří a Albert s mladými pávy je zvědavě okukoval.

Hroch a Maley Hroch si přijeli užít hradní pohodu a Noční prohlídku. Hroch několikrát odjel z hradu za svými křesťanskými radostmi a také se podívat na Jakubovský jarmak. Ku velké radosti všech v sobotu smažil wafle a nakrmil tak potřebné. 😉 Bohužel v neděli nám počasí nepřálo a tak Hroch wafle nesmažil, za to si užíval práci pokladního na Horním hradě a jak mu to šlo! 😉 I naše dobrá duše Eliška pozorovala s údivem ten koncert Hrošího umu a sama se pak nechala slyšet, že na sobě bude muset ještě zapracovat. 😉 Ale Eli já myslím, že vylepšovat již nemáš co! 😉

A Noční prohlídka byla tradiční, krásná, romantická i když trochu sychravá. Nově zakončená vypuštěním 68 lampiony přání a to bylo krásné!!! Po oficiálním programu byl ještě jeden neoficiální. Tonda a Hanka slavili v kapli staronovou svatbu. Výročí dvaceti společných let. Obnovili tak svůj původní svatební slib. Jedinečné. Děkuji, že jsem mohla být při tom.

A pondělí? Pohanské zvyky jsme oslavili s Hrochem, Petrem a Petrou snídaní ze smažených vajec a pak jen poklízení hradu a loučení, loučení, loučení 🙁
Ale brzy zas!!!! 😉