• Pá. Čvn 14th, 2024

Horní hrad „Hauenštejn“

hrad a zámek ze 13. století

Svatba Fildy a Martinky

Byhradní čeládka

Zář 13, 2010

Ženich a svědek

Filda s Martinkou jsou naši dlouholetí rodinní kamarádi, potěšilo mě tedy, že své ANO si chtěli říci právě u nás. I počasí si vybrali krásné a celičký den bylo příjemně, ani vedro ani zima. Babí léto jak má být.

Ženich si za svůj slavnostní šat oblékl zbroj středověkého rytíře. Proti gustu …. však to znáte. Brnění zapůjčil Švéd ze Savioli. Nenapadlo by mě ovšem, že do zbroje statného Švéda se někdo nevejde!!! Když jsem však šla kolem šatny slyšela jsem cinkot plátů a drátěné košile a sténání jako by tam někoho mučili. A vskutku, Zaky tam mučil ženicha a snažil se mu zbroj kol mocné hrudi sepnout, leč marně. Nakonec s mou malou dopomocí a s příkazem VYDECHNI a NEDÝCHEJ! se to povedlo. Ženich Filda byl upnut a že mu to slušelo! Další nádech byl proveden až po 2 hodinách (tak dlouho trval obřad a následné focení).

Obřad pod věží byl krásný, jak má být. Ženich jen těžko poklekal, aby svým podpisem své Ano stvrdil ku všeobecnému pobavení svatebčanů. Tom s kamarádem romantické písně hráli a romantickou atmosféru tím doplnili.

Na nádvoří se zatím chystalo pohoštění a lahůdky vskutku vybrané se podávali. Nejvíce mým chuťovým buňkám zalahodil grilovaný stejček z kravičky – šťavnatý, propečený akorát kořeněný.  Budu muset udělat také takový experiment! Hudba živá k poslechu a tanci hrála a i šermování živé v podání Švéda a Marušky bylo. Jako tečka v noci ohnivé show proběhlo a lampiony přání do měsíčné noci vzlétly. Copak si asi novomanželé přáli?