• Čt. Čvc 18th, 2024

Horní hrad „Hauenštejn“

hrad a zámek ze 13. století

Sovička slaví narozeniny

Byhradní čeládka

Bře 3, 2010

Poslední víkend v únoru, stejně jako loni, slavila Sovička na hradě své narozeniny. Samozřejmě nemohla chybět Sovička, Hroch, Ofka a hradní pán a jeho paní. Pozvání také přijali Ajka s Martinem a Erik s Maruškou. Erik a Maruška se přesně před rokem poznali na Sovičky narozeninách a nyní, o rok později je znám termín jejich svatby. Místo svatebního obřadu byl zvolen Horní hrad. Navíc v létě  už budou tři ;o))) Gratulujeme.

Přijel také Jirka, kouzelník s kamenem, který vytváří nádherné pitoreskní,  miniaturní komůrky v pískovci a navíc úžasně hraje na kytaru. Hroch se  večer smál a pravil, že to máme rozdělené, on (Hroch) hraje moderní trampské hitovky a Jirka s Ofkou jsou o 200 let zpět. Prý to odpovídá i věku ;o)))

Přes den jsme se věnovali prohlídce hradu, arboreta a výletu na Krásný Les, kde Ajka obdivovala dřevostavbu Viktora „Švéda“. A večer? Večer se sedělo, vyprávělo, zpívalo a vínečko popíjelo. Hned je zima snesitelnější. Škoda, všechno jednou končí a tak nám nezbývá než se těšit na čarodějnice, kdy Hroch opět, sice  utrmácený ale snad celý a v pořádku, vstoupí do hradní  brány. Vy můžete přesný čas jeho příchodu  tipovat a za 30Kč se nové Hroší hry zúčastnit a spoustu hmotných darů tak vyhrát, mimo jiné i zlatou cihličku;o))) Více informací na www.putovanihrocha.cz

Veškeré fotografie zde pořídila Ofka.