• Pá. Čvn 14th, 2024

Horní hrad „Hauenštejn“

hrad a zámek ze 13. století

PODZIMNÍ DEN SOKOLNICTVÍ A LOVECTVÍ

Byhradní čeládka

Čvn 19, 2017

V LETOŠNÍM ROCE MÁTE NEOBVYKLOU PŘÍLEŽITOST NAVŠTÍVIT DEN SOKOLNICTVÍ A LOVECTVÍ NA HORNÍM HRADĚ PODRUHÉ, TENTOKRÁTE V PODZIMNÍM TERMÍNU
sobota 23. září 2017 od 10:00 do 17:00

sokolníci září 2017Uvidíte celou řadu dravců a sov rozmístěných po celém hradě, letové ukázky dravců s přednáškami, budete mít možnost podržet si dravce na ruce, připraveny jsou hry a soutěže pro děti i dospělé, lukostřelba, expozice sokolnických potřeb – pohromadě pro vás bude vše, co je jinde jen těžko možné spatřit a zažít!

Čeká Vás přednáška s praktickými ukázkami o Historii lovectví a sokolnictví, historických loveckých metodách – kopí, prak, luk, kuše, smyčky, lep, dravý pták a sokolnictví, lovecký pes – až po nástup střelných zbraní a zánik starých metod.

Připravena je i velká hra pro děti s mnoha zastávkami a úkoly, malé i velké.

Při vstupu dostane každé dítě „Listinu adepta královského sokolníka“. Po zahájení akce se představí soutěž a oznámí pravidla. Kdo splní stanovený limit bude z adepta pasován na sokolníka, obdrží pasovací královskou listinu a odměnu. Děti získávají body v jednotlivých soutěžích v kategoriích do 10 a nad 10 let.

 

ZAJÍMAVOU ZKUŠENOSTÍ PRO VÁS MŮŽE BÝT PŘIHLÍŽET ŽIVÉMU VYSÍLÁNÍ ČESKÉHO ROZHLASU, POŘADU „VÝLETY S DVOJKOU“ (vysílání proběhne v odpoledních hodinách). Záznam najdete níže.

 

 

 

 

Záštitu nad akcí poskytl ministr zemědělství Ing. Marian Jurečka. 

Děkujeme!

Fotogalerii z letošního ročníku najdete zde.
Krátké video z loňského roku

VSTUPNÉ: dospělí 150,-     děti 100,-    rodinné 450,- (až tři děti do 10 let)


logo_mze_cmyk_CZ