• Pá. Čvn 14th, 2024

Horní hrad „Hauenštejn“

hrad a zámek ze 13. století

Mlýnek přání a vítání jara

Byhradní čeládka

Bře 29, 2012

Panna klíčnice mě přizvala ke koncipování první letošní akce,Vítání jara. Vše naprosto perfektně promyšlené od pořadatelského týmu přes účinkující až po program. Abych tedy také přispěla svou troškou do mlýna, navrhla jsem splnit si svůj klukovský sen a instalovat na potok mlýnek. Také do programu zařadit cvrnkání kuliček. Nikdy jsem je nehrála.

Eliška byal nadšena. Nápady prošly schvalovacím řízením a já mohla ralizovat. Poprosila jsem Kubu a Romana, nebyli mým nápadem nadšeni, ale i v nich se probudil malý kluk a pomohli mi. Týden přemýšlení a dva večery práce i zdokonalení procesu výroby a dokonce čtyři mlýnky byly na světe.

Ovšem Hornohradský potok, který odvádí vodu z hor nevypadal, že by instalaci mlýnku byl nakloněn. Roman s Kubou tedy vymysleli přenosný modul, který by mohl vydržet. Záleží prý na šikovnosti při manipulaci a samotné instalaci do potoka.

V sobotu na nádvoří hradu stál mlýnek na čestném místě a všichni měli možnost zapsat na něj své vzkazy, přání či prosby. Na závěr při posledním volání Vesny byl mlýnek odnesen k potoku a za asistence samotné Vesny nakonec úspěšně zapuštěn, kameny zakotven, by přání naše voda až do moře nesla.