• Ne. Kvě 19th, 2024

Horní hrad „Hauenštejn“

hrad a zámek ze 13. století

Letní brigády

Byhradní čeládka

Srp 23, 2010

LETNÍ BRIGÁDY

Letošní léto bylo na hradě skutečně rušno, pracovalo se pilně na hradě, na pastvinách, u mlýna i v Arboretu. Všem pracantům děkuji za významnou pomoc při budování Horního hradu a jeho okolí i za jejich věrnost, ledaskdo zde nebyl poprvé.

V minulém týdnu se zde objevila parta z Žihle v čele s Jiřkou a Majorem, celkem jich bylo 6. Činnosti střídali podle nálady a počasí. Měli to petstré pracovali u  mlýna, pálili na pastvinách a na hradě ruku k dílu také přiložili. Při nepřízni počasí karty mastili. V sotu se Jungle párty zúčastnili.

Čtrnáct dní u nás pobývali Seleziáni z Plzně. Za jejich pomoc jsem potraviny pro jejich žaludky nakupovala a společně se sousedkou Blankou a Luďkem jsme na ohni vařili. Největší úspěch z mé kuchyně měli lívance a krupicová kaše.

Přijeli nám pomoc kluci z výchovného ústavu z Podbořan. Svůj pobyt zde začali činností vhodnou pro Popelku – přebírali nám brusinky, abychom je mohli zavařit. Jeden večer Víťa s jejich nadšeným souhlasem zadělal těsto na langoše a smažili se langoše pro celou vesnici  ;o)) těsta byla vskutku hojnost.

Týden před Folkovou Ohří přijel klan Hejlíků, o víkendu byl ve stánku a navíc pomohl Švédovi s trámy na jeho dřevostavbě na Krásném Lese .

Musím také zmínit Jiříka, který přijel i s celým prasátkem, které chce pro své kamarády o víkendu pod vejmutovkou ugrilovat. Páju z Hroznětína, který s Kubou pracuje s křoviňákem. Luďa je u nás již skoro měsíc a pomalu zabydluje mlýn a Martina z čajovny, který se zde problematice telefonů a internetu ponejvíce věnuje.

Díky všem