• Čt. Čvc 18th, 2024

Horní hrad „Hauenštejn“

hrad a zámek ze 13. století

JARNÍ SLUNOHRAD

Byhradní čeládka

Kvě 15, 2018

web slunoh

Sobota 26.května 11-24h

Na nádvoří Horního Hradu letos uvidíte Nikolu Muchu, která se k nám po letech vrací už jako hvězda, roztančí vás středověcí Arcus nebo swing-punk Šoulet. Svérázná zpěvačka a performerka Vladivojna La Chia k nám přijede se svým 4Triem – čtyřmi skvělými muzikanty: kytaristou Alešem Bajgerem (Progres 2), violoncellistkou Terezií Kovalovou, šansonistkou Silvií Bee a nadžánrovým bubeníkem Lubošem Pavlíkem! No a Object přiletí z Kraslic!

Na scéně v Rytířském sále bych rád zmínil projekt Payanoia zpěvačky Páji Táboříkové známé především z Jasné páky, dále třeba dark folk duo Nemuer, pro jejichž experimentální hudbu jsou typické pochmurné melodie, pravěké vokály, něžný ženský zpěv a unikátní hudební nástroje, nebo pořádající akustic-world music-metalovou kapelu Ivory Gate. V nově opravené místnosti přímo u sálu pro vás navíc chystáme úžasnou čajovnu, takže pohoda i s muzikou!

Večer budete moci spočinout také u keltské harfy v hradní kapli a zaposlouchat se do melodií z celého světa v jedinečném podání Jany Maffet Šouflové. No a celým dnem vás bude provázet Petr „Hroch“ Binder, který je s hradem také již neodmyslitelně spjatý a známý třeba svým pěším putováním do Říma. Zkrátka bude toho zase dost a dost, navíc na místě, které nikde jinde nenajdete! 🙂

Zdroj: http://www.jarnislunohrad.cz/