• Ne. Dub 21st, 2024

Horní hrad „Hauenštejn“

hrad a zámek ze 13. století

JARNÍ SLUNOHRAD 2016

Byhradní čeládka

Dub 15, 2016

slunohrad 20166. ročník multižánrového hudebního festivalu

28. května 2016
začínáme v 11:00
www.jarnislunohrad.cz

 

Festival pořádá občanské sdružení SlunoHrad, o. s., které vzniklo v roce 2010 jako sdružení několika hudebních nadšenců především s cílem pořádat multižánrový hudební festival na Horním Hradě jako reakci na velké, víceméně komerční hudební festivaly.

Díky pořadatelům (dlouholetým přátelům hradu) vzniká zajímavá tradice na zajímavém místě. Festival nabízí každoročně něco nového a neokoukaného, navíc v areálu památky, jejích obnově chce festival přispět. Věříme, že oceníte i možnost procházek a odpočinu v okolní nádherné přírodě.

 

Které kapely letos uslyšíte?

Už jsme doma, Pod Černý vrch, Vladivojnu la Chia s perkusistou Lubošem Pavlíkem, Sníh na schodišti, Zdarr, El Gaučo, jednu z našich nejlepších prog-metalových kapel Object, kosmické ethno v podání pražských Výplach nebo Hi Jack Ivory Gate z královské Kadaně.

Letos poprvé jsme pro vás navíc připravili druhou, komorné scénu u rytříského sálu, kde můžete slyšet např. keltskou harfu Jany Šouflové,  pradávné balady skupiny Krabat nebo stále populárnější nástroj brumli v rukou Petra Jasinčuka.

 

TĚŠÍME SE NA VÁS a přidáváme pár videonávnad

 

Fotogalerii minulého ročníku najdete zde.