• Út. Čvn 25th, 2024

Horní hrad „Hauenštejn“

hrad a zámek ze 13. století

Jak to bylo s jarem…

Byhradní čeládka

Bře 25, 2012

Novinkou letošního roku byla kulturní akce z názvem „Vítání jara“. Její termín byl vyhlášen již v lednu a tak jsme mohli jen v naději doufát, že 24. 3. nebude nádvoří ještě plné sněh… štěstí ale opět stálo na straně Horního hradu!!!
Na to, jak akci uchopit jsme měli pouhých pár týdnů. Nápady se rodily a byly zavrhování velkou rychlostí a tak o celkovém programu akce neměl nikdo přesnou představu. Nechali jsme tedy nápady a myšlenky plynout a myslíme, že to dopadlo velmi dobře :))) Posuďtě sami!

Ono nejdůležitější je mít kolem sebe dobrý tým a ten jsme rozhodně měli! Skvělá parta Kynšperských zajistila snad úplně všechno. Pomohli s moderováním, zdobením nádvoří, sehnali květiny a byli spolutvůrci celého programu s topením Morany a voláním Vesny! Velký dík! Ve stánku pak zazářila Adélka Šebestová a Pavel Hnátík, naši staří známí a věřní pomocníci.

No a dalším důležitým bodem byl správný výběr účinkujících! S pouličním divadlem Viktora Braunreitera prostě není možné udělat chybu a sehrál hned tři pohádky! Hudební doprovod na nádvoří a zvláště pak v slavnostním průvodu nám jako vždy skvěle a pohotvě zahrála kapela Elthin 🙂

Pod věží šermovala Okořská garda a nádvoří pod rytířským sálem si vzal na starost Daniel Krejčí se svou lukostřelbou.  Naprostou novinkou byl letos The 1st Czech Pipes and Drums – tradiční skotský dudácký soubor, který měl takový úspěch, že ho na hradě letos dozajista ještě uvidíme! No a ladné pohyby a cinkajícíc sukýnky zas měla na programu lektorka orientálních tanců Jana Zelená se svými děvčátky.

Všechny fotografie z akce si můžete prohlédnout na našich stránkách na Facebooku:

http://www.facebook.com/messages/100000880099786#!/media/set/?set=a.10151442740975545.820571.299082945544&type=1&notif_t=photo_album_comment

A poslední dík patří už jen našim sponzorů, zvláště pak generálnímu partnerovi akce: Skupině ČEZ