• Pá. Čvn 14th, 2024

Horní hrad „Hauenštejn“

hrad a zámek ze 13. století

Dopis novomanželů z Osla

Byhradní čeládka

Bře 4, 2010

Vsrpnu 2009 nás kontaktovala slečna Veronika, zda by náš hrad nepojal 100 svatebčanů po dobu jednoho týdne. Neviděli jsme v tom žádný problém a tak se stalo, že přípravný tým včetně ženicha z Norska a nevěsty z Finska chystali svatební obřad a zároveň si užívali hradní atmosféry.  Byli báječní, večer se povídalo a přes  den se zařizovali růné drobnosti jako výroba 20 stolů, výzdoba kaple, věže a rytířského sálu, zapůjčení nádobí, nákup potravin a příprava černé kuchyně…

Nezapomenutelní byli – a proč? Nebáli se ruku k práci přiložit a hrad k obrazu svému zkrášlit. A pomáhali všichni, nastávající tchánové a tchyně, švagrové a švagři i nevěsta s ženichem. Audun byl ráno před obřaden spatřen, kterak v gumových rukavicích jde zkontrolovat chemické WC ;o))

V poledne proběhl obřad a následovala pořádná veselice, ženich s nevěstou kráčeli od věže ke kapli za čtveřicí houlistek a družičky jim sypaly cestu květy, svatebčané se bavili náramně a gratulantů řada nebrala konce.  Neuběhl ani rok a přišel dopis který mě potěšil, neb je důkazem, že i jim se u nás líbilo.  Snad bude mít Petra a Audun jednou cestu do Čech a navštíví nás,  jak slibují v dopise.