• Čt. Čvc 18th, 2024

Horní hrad „Hauenštejn“

hrad a zámek ze 13. století

Den sokolnictví a lovectví

Byhradní čeládka

Dub 11, 2015

záštita jpg

V sobotu 25. dubna 2015  (od 10 do 17 hodin) bude Horní hrad plný dravých ptáků i různých druhů sov.

Stejně jako v minulých letech tedy uvidíte celou řadu dravců a sov rozmístěných po celém hradě, letové ukázky s přednáškami, budete mít možnost podržet si dravce na ruce, připraveny jsou hry a soutěže pro děti i dospělé, lukostřelba, expozice sokolnických potřeb – pohromadě pro vás bude vše, co je jinde jen těžko možné spatřit a zažít!

Čeká Vás přednáška s praktickými ukázkami o Historii lovectví a sokolnictví, historických loveckých metodách – kopí, prak, luk, kuše, smyčky, lep, dravý pták a sokolnictví, lovecký pes – až po nástup střelných zbraní a zánik starých metod.

Připravena je i velká hra pro děti s mnoha zastávkami a úkoly, malé i velké.

Při vstupu dostane každé dítě „Listinu adepta královského sokolníka“. Po zahájení akce se představí soutěž a oznámí pravidla. Kdo splní stanovený limit bude z adepta pasován na sokolníka, obdrží pasovací královskou listinu a odměnu. Děti získávají body v jednotlivých soutěžích v kategoriích do 10 a nad 10 let.

Během celého dne si můžete vyzkoušet střelbu z luku i kuše pod vedením mistra lukostřelce a projet se na koni v okolí Horního hradu.

Fotogalerii z letošního ročníku najdete zde.
Napsali o nás: Karlovarský deník a Amadina Gouldové

Záštitu nad Dnem sokolnictví a lovectví poskytlo

logo_mze_cmyk_CZ